Valmieras 3PII “Sprīdītis” darbinieku brauciens uz Rīgas PII “Viršu dārzs” un kultūras pili “Ziemeļblāzma”

“Sprīdīša” kolektīvsSestdienas pusdienlaiks Valmierā ir gana jauks un saulains, rudens krāsas manāmas arī pilsētā. “Sprīdīša” kolektīvs pulcējas kopā, lai dotos braucienā uz Rīgu. Klusi un mierīgi čalojot, drīz vien esam Rīgā. Vēl pāris pagriezieni, līkumi, krustojumi un autobuss piestāj pie greznas ēkas Mežaparkā – bērnudārza “Viršu dārzs”. Ir brīvdiena, bet vadītāja Dina  Gaide, nežēlojot savu laiku, smaidoša un laipna mūs aicina paciemoties. Zaķu ģimene ir pirmā, kuru sastopam, katros svētkos tā tiek saposta atbilstošos tērpos. Izrādās, ka esam atbraukuši uz pirmo bērnudārzu Rīgā. Savu nosaukumu tas ieguvis tāpēc, ka savā laikā bijušas divas iestādes ar vienādu numuru. Lai vairs nerastos pārpratumi, dārziņš ieguvis nosaukumu “Viršu dārzs”, un darbinieki ļoti cenšas nosaukumu attaisnot, teritorijā veidojot viršu stādījumus.

Vadītājas Dinas prezentācijā varam apskatīt, kāda ēka bijusi pirms renovācijas. Tagad tā ir krāšņa, maigos toņos un mājīgā noformējumā veidota 5stāvu pils. Ielūkojamies katrā telpā. Vadītāja ar aizrautību pastāsta par ikdienas darbu un svētkiem. Bez ierastajiem, kā Mārtiņi, Ziemassvētki, Lieldienas u.c, īpaši bijuši svētki gan lieliem, gan maziem – “Staro Viršu dārzs!”, kad romantiskās gaismiņas piepildījušas visu bērnudārza teritoriju.

Nemanot esam uzkāpuši jau 5.stāvā, kur mūs sagaida gards cienastiņš un skatam paveras skats no āra terases. Uztaisām kopīgu foto, sakām: “Paldies!” vadītājai Dinai Gaidei un dodamies tālāk.

“Ziemeļblāzma” mūs sagaida ar plaši atvērtām durvīm, aicinot ienākt. Varam baudīt meistaru veikumu – atjaunoto kultūras pili. Skaisti, vērts atgriezties, lai baudītu kādu kultūras pasākumu! Varbūt jau “Iļģu” koncertu 11.novembrī?

Tuvējā skatu tornī mūs uzvizina lifts. Tā kā laiks ir saulains, redzam Rīgu visā rudens krāšņumā.

Nemanot klāt pievakare. Vecrīgas ieliņās, kā jau ierasts, pastaigājas rīdzinieki un pilsētas viesi. Mēs dodamies uz “Austrumu robežu” baudīt teātra izrādi.


LMA vadītāja, logopēde Ilona Tropa

Ilona TropaAtbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.